Deník z cesty do USA - den 21.

7. srpna 2008 v 11:45
1.den - středa 6.8.2008
Los Angeles - Hawaii
Ráno nás probouzí traktory přesívající zlatý písek na šíroké a dlouhatánské kalifornské pláži. Podle budek plavčíků to taťka odhadl na 20 km. Odjezd do půjčovny, vrácení auta (táta jásá, že už s tou bednou kitu nebude muset jezdit) a taxíkem (slíbili odvoz, ale ten se nekonal) na letiště. Vypadá to tady jak na nádraží v Bangalore, hromady lidí, chaos, hluk. Ale aspoň mohla Vendulka vyzkoušet svoje nové koloboty, které s předstihem dostala k narozeninám.
Nejdříve to vypadalo na velmi nudný den plný čekání, postávání, sezení apod. Vzrůšo přesto přišlo, a to hned u první přepážky - u check-in, kde se normálně na základě dokladu (např. z internetu, od cestovky atd.) obdrží letenka, nebo přesněji přímo palubní lístek s číslem sedadla. My jsme u této přepážky strávili 2 hodiny a 20 minut, protože jsme sice letenky zaplatili, ale jiné letecké společnosti, která mezitím zkrachovala a cestovka (u které jsme zařizovali letenky) nás "přebukovala" na jinou leteckou společnost. Bohužel jenom udělala rezervace a ne celou letenku (sami nevíme jaký přesně je mezi tím rozdíl a kde se stala chyba, zřejmě ta zkrachovalá letecká společnost neposlala Deltě peníze). Paní za přepážkou měla s námi (s naším problémem) převelikou trpělivost, taťka jako vůdce výpravy jevil značnou dávku flegmatismu. Zbytek výpravy si čím dál častěji opakoval : "Domů, do Prahy, do Podolí, do lékárny..." a zapřísahal taťku ať radši přebukuje ty letenky domů o týden dřív, že na Hawaii vůbec nepojedeme. Anebo aspoň ať bere pouze obousměrnou letenku, že na Hawaii (i když je zatím neznáme) žít nechceme. Všechno nakonec přece jenom dobře dopadlo, všechny letenky nám nakonec vystavili, jen jsme museli zaplatit poplatek Deltě - rozdíl v ceně letenek. Letadlo bylo tentokrát modernější než když jsme letěli z Evropy, protože každý měl před sebou svoji obrazovku. Bohužel na některých sedadlech nešly pustit filmy (taťka s mamkou - hráli slovní hry), ale Kačka se třeba podívala 2 x na novou Narnii. Během letu se stala ještě jedna příhoda - někdo měl zdravotní problémy, takže v letadle hledali doktora, ale všechno asi dobře dopadlo, na letišti ho předali do lékařské péče. Nás čekal na letišti nejen Michael, ale i Cecilia a Mary. Nejdřív jsme se trochu hledali (nebo spíš my jsme trošku bloudili po letišti), ale nakonec nám zavěsili typické havajské věnce z orchidejí na krk a zavezli do bytu. Mary je velice vitální, pořád se s Michaelem hádá (naoko) a už nám taky předvedla svou češtinu - ve školce prý kdysi říkala "Já musím jít kakat" (a nikdo jí nerozumněl) a nám popřála "Dobrou noc".
Byt vypadá výborně, dokonce je tu k dispozici i surf, šnorchly a jiné plážové nutnosti. O přístupu k internetu, velké LCD televizi a plně vybavené kuchyni nemluvě. Jinak byla kolem jen tma a rozsvícené obchody, tak uvidíme zítra.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdenka Večeřová Zdenka Večeřová | 7. srpna 2008 v 22:58 | Reagovat

Velmi zajímavé čtení. Ti jmenovaní jsou Češi a nebo známí známých? Ale to si vyjasníme asi až ústně. Předpokládám, že počasí již nezlobí a že si všeho užíváte dostatečně. A pomalu balíte směr Evropa. Co ten měsíc času vlastně v tom vesmíru života znamená, že? Jen by neměl tak pádit. Těším se na Vás babi Več

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama