Deník z cesty do USA - den 20.

7. srpna 2008 v 11:36
20.den - úterý 5.8.2008
někde za Los Olivos - Los Angeles(129 mil)
Poslední noc potřebujeme nutně přenocovat v RV parku, protože musíme vracet auto zbavené odpadů a doplněné vodou.
Taťka našel perfektní park přímo u pláže, kousek od půjčovny a letiště, mělo to ovšem jeden háček - rezervace míň než týden před příjezdem už nebrali (volali jsme asi 4 dny před), prý ať si zavoláme ten den ráno. Což se stalo, ale měli jsme zato, že když nám řekli, že 2 místa mají, tak se domluvíme v kolik přijedeme a bude vyřešené. Realita byla tvrdá - kdo dřív přijde, ten dřív mele. Takže žádné popojíždění po plážích a korzování po promenádách, ale co nejrychleji do RV parku. Bylo to ještě sto mil, takže jsme měli co dělat. Dorazili jsme před polednem a poslední místo právě dostávají Angličani (mladí kluci) a mají ještě 1 RV, čekají, jestli se něco uvolní. My, jako druzí v pořadí taky. V případě, že místo nedostaneme, tak musíme znovu hledat jiný RV park nebo vyjet přes ten rumraj z LA a hledat místo na divoko, což by v těchto místech rozhodně jednoduché nebylo.Dělali jsme pro úspěch všechno, co jsme mohli - na jedné ruce jsme drželi po česku pěst a na druhé po americku zkřížené prsty (crossed fingers). Stálo to asi hodinu nervů, ale nakonec to vyšlo a ani nás nenapadlo odsud ještě vyjíždět (byť původně jsme ještě uvažovali o knihovně Ronalda Reagana s oválnou pracovnou a Air Force One).
Naopak jsme celé odpoledne strávili na pláži Dockweiler's State Beach ve vlnách. Tady už konečně studené proudy a traviska ve vodě nejsou, ale v podstatě od SF až po LA je tím zamořené celé pobřeží. Ačkoli ducha má výrazně lepšího San Francisco, těmi plážemi si LA tu reputaci značně zlepšilo (a pro holky samozřejmě Disneylandem). V podvečer ještě procházka po pláži až na kraj Santa Monica (dokonce i s táboráky na oficiálních ohništích) a balení. Konečně poznáváme kalifornské pobřeží tak, jak bývá prezentované v televizi. Taťkovi tady ale chyběli mladí krásní lidé, kteří po místních plážích pobíhali v seriálu Pobřežní hlídka (Baywatch). Na naší pláži bylo 90 % lidí mexického původu a spíš rodiny.
Nicméně slavné budky s plavčíky a jejich záchrannými bójkami nechyběly. Plavčice jenom jedna, Pamela Andersson to nebyla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama