Deník z cesty do USA - den 18.

7. srpna 2008 v 11:34
18.den - neděle 3.8.2008
San Francisco - Salinas (127 mil)
Na naší straně zálivu jasná obloha, u Golden Gate Bridge (kam mezitím přejíždíme při dalším postupu na jih) neproniknutelná mlha (prý tak typická pro SF) a vichr.
Jak podotýká Kačka - kosisko jak prasisko (heslo jejich loňského tábora). Oblékáme vše, co máme teplé. Cestou z města se chceme stavit v Golden Gate Park v japonské čajové zahradě, ale protože je neděle (a přestože je tak zima), nedaří se nám zaparkovat a pokračujeme kolem velice pěkných rodinných domků směrem k oceánu a pak podél něho směrem dolů. Na oceánu se ale počasí taky odráží a jsou tam dost velké vlny. S překvapením čteme cedule, které hlásí, že jde o oblast, kde hrozí tsunami a kudy utíkat, když to nastane. Taťka taky říká, že je tady moc žraloků, proto se prý nedalo z Alcatrazu uniknout. Tak nevíme - taková zima, žraloci k to
mu, tak jsme si slunnou Kalifornii nepředstavovali.... Když přijíždíme k pláži ve městě Pacifica, s údivem zjišťujeme, že je tam několik desítek bláznů ve vodě. Pravda, jsou to surfaři a mají neoprény, ale přesto. Teplotu vzduchu i vody odhadujeme na 12ºC, dokonce i v autě už topíme (a do obchodu se nechodíme chladit, ale uhřát). Holky to ale přece jen chtějí zkusit, takže je necháváme nějakou chvíli se honit po kolena ve vlnách. Při obědě máme trochu problém, nemáme už tekutou vodu, jen zmrzlý, téměř galonový kus ledu, takže rozpouštíme (v pouštích jsme všechno dávali do mražáku, teď naopak).
Holkám musíme slíbit, že se ještě na nějaké pláži stavíme. Slib plníme, ale tentokrát je vlna vzala až nad pas, takže máme co sušit. U silnice kupujeme od farmáře čerstvé hrachy - asi 4x větší než ty české, výborné! Zajímavé taky je jak byly jednotlivé pláže specializované - viděli jsme pláž plnou surfařů, ale taky windsurfistů, kiteistů (prkno na vodě, tažené drakem), rogalistů.
Pod autem před námi se naráz objevilo něco kovového o průměru 30 cm a výšce 10 cm, ale příliš pozdě na to, aby se to dalo objet, takže jsme přes to přejeli pravým předním kolem. Rachot v autě byl zlověstný, připomnělo nám to naši nehodu před 4 lety při stěhování z Libušína. Hned jsme sjeli na kraj a stejně tak auto, které jelo za námi. Řidič zuřivě gestikuloval a křičel: "Já jsem to viděl!". Vypadalo to, že bude rád svědčit u soudu v náš prospěch. Po bližším ohledání vozu jsme ale nakonec zjistili, že to nebude třeba a díky jsme se rozjeli každý po svém.
Kačka měla dnes zase dobrou hlášku, zeptala se Vendy: "Proč nejdeš ve šmicrovkách?" (vytahané šedé legíny).
Projíždíme hezké Santa Cruz, na jeho začátku se stavujeme u přírodního oblouku - viz obrázek. S nocováním u Wal-martu v Marině jsme neuspěli, ale v Salinas (přestože u parkoviště je vyvěšený zákaz nočního parkování) stojí překvapivé množství námi podobných případů. Ptáme se ve Wal-martu a oni říkají, že pokud to postavíme dozadu, nebude problém. Tak také činíme.
Celý den nás provází ta mlha nebo zataženo nebo co to je, ale je to hrozně nepříjemné a zvláštně temné, máme pocit, že jsme uprostřed černého mraku. Jenom odpoledne jsme se asi na 2 hodiny octli v oblasti s modrou oblohou a teplem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vyvrtaná oliva vyvrtaná oliva | Web | 7. srpna 2008 v 11:41 | Reagovat

Chceš se dozvědět o všem trochu víc ...Klikni na web!!! Je to super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama