Deník z cesty do USA - den 16.

3. srpna 2008 v 9:17
16.den - pátek 1.8.2008
Ripon - San Francisko (91 mil)
Ráno mamka ochutnala další novinku - Corn dog. Je to prostě párek na tyčce obalený v asi 1 cm tlusté vrstvě kukuřičného sladkého těsta. Nic moc. Dopoledne využíváme internetu a taťka navštěvuje vytoužený obchod Levi's, oběd zdánlivě v anglickém duchu (fish and chips), ale Kačka řekla, že to rozhodně není ono, protože tam není ocet. Je z ní opravdu pravověrná Anglofilka.
K automobilovým záležitostem další dvě poznámky: na křižovatce se doprava může odbočovat i na červenou (nesmí se pouze v případě, že je to tam výslovně napsané) a některá auta (a ne úplně tak vzácně) jezdí bez SPZ, prý když mají jakousi kartu, tak můžou.
Zvolňujeme tempo - odpoledne už se do San Franciska nevydáváme, pouze parkujeme v RV parku a nařizujeme volnou zábavu (např. nedaleký Applestore). Jsme na elektrice, lednička opět chladí, mražák mrazí. RV park jsme zvolili hlavně podle polohy (ale samozřejmě i ceny), protože kousek od něho je terminál ferry (trajektu), který nás převeze za asi 40 min přímo do srdce SF. Jinak je to ale RV park dost zvláštní, trošku to ustrnulo v 50. (?) letech. Naprostá většina parku je zabraná nastálo (nebo alespoň na hodně dlouhou dobu, mají kolem nastavěné trpaslíky a tak) buď mobilními domy nebo karavany, mockrát je tam stříbrně se lesknoucí karavan Airstream aerodynamického tvaru z již zmíněných 50. (nebo 60.) let. Přemýšlíme, jestli sem jezdí jako na chatu nebo jestli to mají napořád jako formu levného bydlení (nemusí platit daň z nemovitotsti apod.). Evidentně se někteří dobře znají, tak trochu to připomíná trampskou osadu.
Auto je zaparkované mírně čumákem dolů, zkoušíme poprvé obě holky "za pecí" - nad řidičovou kabinou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama