Deník z cesty do USA - den 14.

1. srpna 2008 v 16:59
14.den - středa 30.7.2008
Fresno - Bass lake (98 mil)
Při placení ve Wal-martu jsme narazili na tak vstřícnou pokladní, že během té chvíle stačila zjistit, odkud jsme , naučit Dobré ráno, Nashledanou a Děkuji a ještě nám sdělit, že má 4 děti (z toho 1x jednovaječná dvojčata) a 12 vnoučat. To je teda výkon.
Od Igora jsme dostali SMS, že prý v Česku ve zprávách hlásili, že v San Diegu, LA a tak bylo zemětřesení, v Hollywoodu prý padali budovy. Každopádně my jsme nic nepocítili, noviny nebyly k mání a pokladní říkala, že o ničem vážném neví a že jestli něco bylo, tak to muselo být velmi jemné, že na to oni jsou tady zvyklí. Zajedli jsme to thajskou kuchyní - smaženou rýží s masem.
Po dopoledním pohlavkování po městě přesun před brány Yosemitu - k jezeru Bass Lake (do kempu). Je to v podstatě horské oko obklopené lesy, takže pro nás koupačka, pro Američany watercrafting - všelijaké ježdění na vodě. Především ovšem motorové, hlučné a smradlavé. Taková D1. Je jich tu až nehezky moc (protože jezero je několikrát menší než Lake Powell, tak je to ještě víc vidět, slyšet a cítit). Naštěstí v osm večer se projeli po vodě houkající policajti a tuto zábavu ukončili. Od té doby se rozhostilo krásné ticho, vyšly miliony hvězd, my jsme si dali palačinky (na BBQ jsme neměli maso, protože jsme netušili kde skončíme) a zahráli si Up Words a spokojeně ulehli .
Zajímavá nabídka byla na letáčku na začátku parku - zjevně pro nepracující a důchodce, kteří vlastní RV a které leták láká na sezónní práci správce RV parku. To je zjevně případ našeho rangera, který má u vchodu zparkované svoje velké RV.
Jo, ještě večer si děti v přírodě v taťkou umně zhotovených džberech vypraly kalhotky a pověsily na šňůru na strom. Bavili jsme se tím, že ráno se probudíme a kolem auta budou běhat medvědi s jejich kalhotkama na hlavě, na čumáku, na nohách a tak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama