Deník z cesty do USA - den 12.

1. srpna 2008 v 16:58
12.den - pondělí 28.7.2008
Bakersfield - Sequoia National Park (148 mil)
Dopoledne věnujeme civizačním výdobytkům a vyrážíme do obchodů okouknot co tady mají lepší (nebo levnější) než u nás. Po obědě (mexické enchilladas a burrito, chicken nuggets, pizza) vyrážíme dál, charakter krajiny se úplně změnil, míjíme obrovské vinice a sady mandlovníků, vlašských ořechů, pomerančovníků, lány cukrové třtiny. Jsme rádi, už se nám po té zeleni stýskalo. Kromě zeleně taky s láskou vzpomínáme na evropské vzdálenosti - tady je to všechno od sebe příšerně daleko, už nás ty přesuny nebaví. Cestou si kupujeme čerstvé hrozny u silnice (peníze do kasičky), moc nám chutnají, protože v posledním obchodě neměli žádné ovoce ani zeleninu.
Večer jsme ještě stihli zajít ke Generálovi Grantovi - sekvoji s největším obvodem kmene - objalo by ho 20 lidí, průměr 12 m. Jinak prohlášený jako národní vánoční strom. Zakoušíme opět příjemný večerní chlad (což se nám v pouštích nepoštěstilo) a nádhernou vůni lesa, které bylo v místech v prériích také málo. Vzpomínáme na Chřiby a Beskydy, dáváme si závazek, že vbrzku vyjedeme zkontrolovat také naši slováckou sekvoj na Chabaních.
Po setmění začínáme řešit, kde přespíme. Vzhledem k hojnému výskytu medvědů a díky tomu i množství výstražných cedulí (Be bear aware) týkající se uložení jídla, toaletních potřeb a všeho voňavého (prý to cítí až na 4,5 km), se vydáváme nocovat kousek za hranice parku. Doufáme, že strmý sráz nad námi i pod námi, silnice vedle nás a zatemovaná okna medvědy odradí. V oficiálních kempech se musí veškeré tyto medvědí pochoutky skladovat ve speciálních kovových, medvědu odolných schránkách. Dokonce i turisti s batohem na zádech musí mít v tom batohu tu kovovou schránku a v ní teprve to jídlo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama