Deník z cesty do USA - den 3.

20. července 2008 v 16:19
3.den - sobota 19.7.2008
Los Angeles - Anaheim (44 mil)
Den nezačal dobře, taťka jeví známky nevyspalosti a při placení snídaně v 7-eleven nemůže najít kreditní kartu, kterou včera platil v Taco bellu. Takže cestou na vyzvednutí auta (mimochodem taxíkem s nerudným řidičem Voloďou) jsme se tam zastavili, pozeptat se, jestli ji tam nenašli. Zatím neměli otevřené, takže jsme tam zastihli pouze uklizečku, která hovořila výhradně španělsky a tak z ní Přemek vymámil jen číslo na vedoucího. Ani vedoucí ale o žádné nalezené kreditce nevěděl, takže jsme převedli peníze po internetu na jiný účet a poprosili dědu Řádka o blokaci karty.
Kolem deváté jsme dorazili do půjčovny RV (recreational vehicle), kde jsme všechno podepsali, přebrali a vybalili a hnedle bylo poledne. Špatná zpráva - máme sebou jen mezinárodní řidičáky (české jsme nechali u Dana), v půjčovně jim to stačí, doufejme, že nikdo jiný už po nich toužit nebude. Udály se i dvě dobré zprávy - především taťka našel kartu (zapadlou v peněžce), naštěstí děda ji ještě nestihl zablokovat. Taky nám nabídli větší auto za stejnou cenu- 25´ dlouhé místo 22´, protože jedno 22´ jim někdo naboural . Takže máme postel stálou a nemusíme ji každý den rozkládat. Auto je naprosto nádherné, opravdu jako nové.
Po poledni jsme plánovali nakoupit nějaké základní suroviny a podívat se po Rumbuše. S Rumbušou jsme byli úspěšní, s jídlem už méně - vlezli jsme do Costca a zjistili, že se tam dá nakupovat jen s jejich kartou. Oběd u Maca, nik mok, už to jíst nebudu. Taky jsme šli kolem Rosse (dress for less = obleč se pro les), tak jsme se tam museli zastavit, Káťa a taťka byli vcelku úspěšní.
A hurá na dálnici - její povrch není v RV zdaleka ani zblízka ideální, připomíná domovinu (D1). Hrkotalo to, tak jsme vyhodili mříž z trouby, trochu to pomohlo. Naše GPS bravurně našla Anaheim RV resort, který je 10 minut pěšky od Disneylandu, má bazén, prádelnu, zdarma wi-fi, fanatstický trávník (vysoký tak 5 cm., když se po něm jde, tak to připomíná ten nejměkčí koberec u nás) atd. a příjemnou obsluhu. Anaheim je rozhodně hezčí než L.A., které na nás zapůsobilo jako šílená betonová džungle, mnohdy velmi špinavá. Třešničkou na dortu dnešního dne byl 20-ti minutový ohňostroj z Disneylandu, připadali jsme si jak na Silvestra, jen Venda si stěžovala, že jí ve výhledu vadí "zas jakási palma".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdenka Večeřová Zdenka Večeřová | 21. července 2008 v 8:25 | Reagovat

Kateřinko, tak Tě zdravím ze staré dobré Evropy a žasnu nad Tvými novými zážitky z kontinentu, který byl, je a již zůstane pro mě jen místem na mapě, jehož realita je mně vzdálena jako další hvězda ve vesmíru. To, co jsem si přečetla z Tvého deníku byl barevný doplněk toho, co píše mamka ve svém rodinné e-m poště. Tak pokračuj, ráda se zase něco o  d Tebe zajímavého dozvím mimo oficiální zprávy.Pac a pusu všem    babi Več

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama