Deník z cesty do USA - den 2.

20. července 2008 v 16:18
2.den - pátek 18.7.2008
Universal Studios, Hollywood
Noc byla pro dámskou část výpravy spací, pro pánskou bohužel ne. V podstatě jsme ale všichni vstávali v 6 hod, ještě jsme ale vtahli žlútko, pohovořili přes Skype s dědou a babičkami a kolem půl osmé jsme byli na snídani v 7 eleven - něco mezi bufetem a obchodem, dali jsme si většinou americký hot dog (párek v podélně rozřezaném rohlíku z vánočkového těsta a každý si na něj dá zeleninu, hořčici, sýr a podobně jaké chce a kolik chce) nebo croissant či doughnut. Hot dog byl ještě v menu dohromady s nápojem (přes 900 ml!!!) za $2 (čili za 30 Kč). Bezva!!!!
A pak už jsme vyrazili na cestu směr Hollywood. Nejdřív jsme čekali asi půl hodiny na autobus a když opravdu přijel, tak se nám stala nemilá příhoda. Netušili jsme totiž, že v USA musí mít člověk nachystané peníze přesně. Takže, když měl Přemek platit za 4 celodenní jízdenky $20, vložil do stroje u řidiče 100 $ bankovku s tím, že mu to zbytek vrátí. Jenže mašina sežrala bankovku a nevydala nic. A paní řidička z toho byla velice nešťastná, protože netušila, že jsme vesničani a že něco podobného můžeme provést, ale jediné, co mohla udělat bylo, že zavolala na centrálu a pak nám dala telef. číslo, kam si máme odpoledne zavolat a domluvit se na vrácení. Nicméně na metro jsme dorazili a pokarčovali v cestě na sever zelenou terasou metra. Ale ze všech 3 tras (zelená, modrá, červená), které tu jsou (a které jsme použili) jezdí pod zemí jen jedna, tak jsme měli i výhled. Nemůžu napsat, že pěkný, protože to byly dlouhé kilometry škaredého předměstí, kdy se celkem pravidelně střídali sběrné suroviny, obytný bungalov na spadnutí, parkoviště, skladiště na spadnutí, osmiproudá silnice a tak pořád dokola. K tomu byl ještě opar, talže to bylo ještě šedivější než ve skutečnosti (pokud to ještě šlo). Za celou cestu jsme neměli jiné bílé spolucestující než jednu německou rodinu, která evidentně mířila stejným směrem jako my. Po asi 2 hodinách cesty (cca v 11 hod) jsme skutečně dorazili do Hollywoodu, kde nás holywoodská Steelinka vyvezla ke vstupní bráně Universal studios. Nutno říct, že v této části města už to vypadalo líp. První zážitek - chlazení u front na lístky (než jsme dorazili, tak se opar zvedl) . Rozprašují tam velmi jemnýma tryskama studenou vodu, která tvoří mlhu, je to velice příjemné. Opakovalo se to tam potom ve všech frontách (měli nadstřešené čekací místa) a dokonce ještě měli speciální Cool zones - 3 velké větráky s mlhou, holky tam moc rády chodily.
Hned na začátku jsme šli na největší atrakci Shreka 4D - byl to asi 15 min Imax a ta 4. dimenze byla ta, že na nás osel plival, třásla se s náma sedačka a lezli nám po nohách pavouci (samozřejmě jako).... Perfektní zážitek.
Pak jsme nastoupili na Studio Tour, která nás vozila opravdickýma natáčecíma kulisama, např. letecká katastrofa, stará mexická vesnice s povodní, rybník, kde se natáčely Čelisti, kousek moře, starý Řím, kde se natáčel Sparatkus a jiné, viděli jsme filmová auta (např. z Back to the future), zdálky jsme viděli i spáleniště bývalých kulis (např. Friends) po nedávných požárech - prý to postaví znovu. Taky nás provezli dvěma "hangárama", v jednom jsme zažili zemětřesení v metru v San Francisku - padal na nás náklaďák, metro, sršela elektrika a z prasklého potrubí se na nás valila voda. Ve druhém jsme se octli v egyptské hrobce, kde se to s náma celé točilo (ale Kačka to nevicděla, protože zavřela oči), taky tam byla tma, prostě hrůza hrůz. Na konci se holky vyfotily na "červeném koberci" s filmovýma hvězdama - pro budoucí Kaččinu kariéru to bylo nutné!
Třetí v pořadí byla Simpson´s ride, otevřená teprve na jaře, takže úplná novinka. Nevěděli jsme pořádně, co máme čekat, ale odvážně jsme se na to vrhli (vyjma Kačky - té jsme radši ani nepřekládali, kdo všechno tam nemá jít). Nakonec nás posadili do vozíku v jedné malé místnosti a tam s náma třásli a k tomu promítali animované záběry jak se řítíme střemhlav dolů a tak a samozřejmě byla i nějaká ta voda. Bylo to velice skutečné, někteří (hlavně mamka) cítili žaludeční nevolnost. Bylo to dost podobné zážitku z pražského Imaxu (název cosi s mimozemšťanama) jak tam teta Jitka Černohorská na začátku oči zavřela a po 45 minutách je otevřela. Super zážitek! Jak řekla Kačka :"Dost vymaštěný zážitek. Teda dost hustý zážitek."
Na Jurský park už po těchto zážitcích nikdo neměl žaludek, tak jsme se radši ochladili v Cool zóně a koupili si ledovou (vypadala spíš jako sněhová) tříšť, odpočinuli si na lavičce a ještě navštívili představení Animal actors. Zahájila to cvičená opička, pak se předvedli ptáci, krysy, psi a nádherný, ale zároveň směšný orangutan. Venda se s jednou filmovou psí hvězdou i vyfotila.
Pak už všichni odsouhlasili odchod do města. Na metru taťka ještě zavolal kvůli těm 80 $ na vrácení, naštěstí se to vyřeší nějak přes poštu nebo účet, tzn. že jsme nemuseli ještě hledat nějakou kancelář na hlavním dispečinku. Pak jsme popojeli jednu stanici metrem zpátky a vystoupili přímo na Walk of fame - chodník s mramorovým hvězdama známých herců. Taky se tam potuloval Jack Sparrow, tuhle trofej jsme si nemohli nechat ujít, takže se s ním holky hned nechaly vyfotit. Mimo jiné tam byly také jiné převleky. Např. tygr z medvídka Pú. Poté, co jsme se vyfotili, uviděli jsme přímo před námi Kodak theater, kde se předávají Oscaři. Vešli jsme dovnitř a uviděli jsme krásné schody, po kterých každoročně kráčí filmové i jinak proslavené hvězdy. No a pak jsme se rozhodli, že půjdeme na místo, kde jsou ti nejslavnější herci a zpěváci přímo otisklí do betonu. Když jsme se ocitli na místě, hned jsme hledali Jonnyho Deppa ( hlavně Kačka ). Nakonec jsme jeho otisky našli a samozřejmostí bylo další foto.
Zmožení celým dnem jsme se vydali na zpáteční cestu, která se opět protáhla na 2 hodiny a holky cestou usnuly. Ještě jsme původně chtěli jít do bazénu a na večeři, ale museli jsme plány trochu pozměnit - bazén jsme zrušili (ono se taky zatáhlo) a večeři jsme (ke všeobecné spokojenosti) vyřešili v mexickém fast foodu Taco bell - všelijaké buritos, tacos atd., cca 10 $. V motelu rychlá sprcha a většinou rychlý spánek, jen taťka zase nemohl spát (chudáček plaváček), tak pracoval na PC.
Po celém dni hádáme, že v LA žije cca 10 % bílých a po 30 % afričanů, jihoameričanů a asiatů...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdenka Večeřová Zdenka Večeřová | 21. července 2008 v 8:33 | Reagovat

Kateřinko,

píšeš hezky, zajímavě a já si Tvou zásluhou doplňuji nejen zeměpisné znalosti, ale rozšiřuji si i přehled o životě za velkou louží.Prohlédla jsem si všechny zaslané fotky a to i několikrát za sebou a ve zvětšenině, abych o žádný detail nepřišla. Budu se těšit nejen na další foto, ale i na Tvé texty. Hodně nových hezkých zážitků Tobě i ostatním přeje babi Več

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama